|     |    KONSULTANTAMS 


Veido odos priežiūra


Dažnai pabundu ryte su patinusiais paakiais, nors miegojau naktį pakankamai. Kaip to išvengti?

Dažna patinusių paakių priežastis - netinkamas ir prieš pat miegą naudojamas kremas. Prisiminkite, kad paakiams turi būti naudojamas atskiras kremas. Kremą reiktų tepti likus ne mažiau nei valandai iki miego.

Kuo skiriasi dieninis ir naktinis kremai?
Daugelis dieninių kremų savo sudėtyje turi SPF, kuris dienos bėgyje saugo odą nuo kenksmingų saulės spindulių. Naktinis kremas pagamintas taip, kad nakties metu atstatytų prarastą drėgmę, atnaujintų odą. Tos pačios linijos dieninis ir naktinis kremai sustiprina vienas kito poveikį, todėl trokštamo rezultato sulauksite greičiau.

Esu trisdešimties metų ir raukšlelių ant veido pastebiu vis daugiau ir daugiau. Plastinės operacijos mane gąsdina, tačiau nenoriu atrodyti sena. Kaip galėčiau nors šiek tiek "sustabdyti laiką"?
Šiuo metu mūsų oda dar mūsų neliūdina ir nereikalauja pernelyg įdėmios priežiūros. Tačiau jau pasirodo pirmosios raukšlelės aplink akis. Iš pradžių jos atsiranda tik tada, kai juokiamės, paskui tampa pastebimos ir ramioje būsenoje.
Jeigu jūs iki šiol neįpratote tinkamai prižiūrėti savo odos, dar ne vėlu to išmokti.
Dabar svarbu ne tik apsauga bei profilaktika, bet ir intensyvi priežiūra.
1. Labai svarbu saugoti odą nuo kenksmingų saulės spindulių, kurie sukelia odos ląstelių irimą bei skatina pigmentaciją, dėl kurios oda atrodo senesnė.
2.  Pradėkite naudoti kremus, kuriuose yra ingredientų, aktyviai stimuliuojančių medžiagų apykaitą, skatinančių odos regeneraciją, intensyviai drėkinančių ir stiprinančių odą. Pabandykite linijų "Anew Clinical" bei "Retroactive" (Rejuvenate) kremų.

Kaip dažnai galiu naudoti veido šveitiklį?
Dažniausiai yra rekomenduojama šveitiklį naudoti 1-2 kartus per savaitę. Tačiau jeigu jūsų oda yra jautresnė, užtektų ir vieno karto į vieną ar dvi savaites Prieš šveitimą švariai nuvalykite veido odą, nuplaukite ją, tonizuokite toniku. Užtepę šveitiklio, švelniais sukamaisiais judesiais pamasažuokite odą, švariai nuplaukite, tonizuokite toniku ir pamaitinkite kremu. Jeigu norite stipresnio poveikio, iš karto po šveitiklio galite naudoti drėkinamąją kaukę.
Atsiminkite, kad kūno šveitiklis negali būti naudojamas veidui.

Vasaros metu mano oda atrodo puikiai, tačiau žiemą ji stipriai išsausėja ir pradeda šerpetoti. Ką galima būtų padaryti?
Atvėsus orams, sausa oda gali sudirgti ir dar labiau išsausėti, panašiai gali nutikti ir su riebia veido oda. Kuo oda sausesnė ir jautresnė, tuo kruopščiau reikia ją prižiūrėti.
1. Visų pirma reiktų pakeisti savo kasdienės odos priežiūros gaminius - pasirinkti tuos, kurie labiau tiktų šaltuoju periodu.
2. Naudokite švelnius, neputojančius prausiklius, kurie švelniai pašalins ant odos susikaupusius nešvarumus bei makiažą.
3. Po prausimosi nepamirškite veido odos atgaivinti bealkoholiu toniku. Tai labai svarbus priežiūros etapas, kuris dažniausiai yra pamirštamas. Tonikas padeda geriau pašalinti nešvarumų likučius, o tonizuota oda geriau įsisavina kremą.
4. Pasitepusios veidą riebesniu kremu, pusvalandį palaukite ir tik tada eikite į lauką.
5. Nakčiai rinkitės intensyviai drėkinantį kremą, kuris neleis odai išsausėti.
6. Bent kartą per savaitę naudokite švelnų šveitiklį ir intensyviai drėkinančią kaukę.
6. Nepamirškite: serumai ar ampulės veidui per itin trumpą laiką atstatys reikiamą drėgmės lygį, atgaivins ir sustiprins odą. Tai lyg kasdienėje mityboje vartojami maisto papildai, stiprinantys organizmą.

Kaip reiktų naudoti gaminius su saulės filtru?
Likus maždaug 20 min iki ėjimo į lauką turite išsitepti kremu su saulės filtru. Vėliau naudokite pagal faktorių, kuris dažniausiai yra nurodytas ant pakuotės, pakartotinai užtepkite po maudymosi ar gausaus prakaitavimo. Ypač saugokite nosį bei pečius - jie nudega greičiau.

Kiekvieną dieną naudoju makiažo pagrindą su SPF, ar man reikia naudoti dar ką nors papildomai?
Puiku, jeigu naudojate makiažo pagrindą su SPF. Jis ne tik suteikia norimą atspalvį, bet dar ir saugo odą nuo kenksmingų saulės spindulių. Tačiau makiažo pagrindas nėra tinkamas naudoti paplūdimyje. Mėgstančioms saulės vonias reiktų naudoti specialius paplūdimiui skirtus kosmetikos gaminius.

Kas yra kolagenas?
Kolagenas - tai pagrindinis odos struktūrinis elementas - baltymas, esantis jungiamajame audinyje. Kremuose naudojamas 1-8% kolagenas. Prasidėjus senėjimo procesams, kolageno skaidulos silpsta ir pradeda nykti, odos paviršiuje pradeda formuotis raukšlelės. Kolagenas kremuose naudojamas kaip drėgmę palaikanti medžiaga. ANEW tempiamasis veido kremas stiprina ir stimuliuoja kolageno gamybą odoje.

Kuo yra ypatingas kompanijos AVON nagų odelių kremas?
Pažangus nagų odelių kremas - tai pirmoji pagalba mūsų nagams. Šio kremo sudėtyje yra AHA rūgšties, kuri suminkština bei sudrėkina kietas apynagių odeles. Tai labai svarbu, nes kietos ir išsausėjusios apynagių odelės gali įtrūkti, čia lengvai gali patekti infekcija. Šio kremo sudėtyje taip pat yra intensyviai drėkinančio komplekso "Biovite", kurį sudaro biotinas, vitaminas E, pantenolis, abrikosų kauliukų aliejus, alavijas, keratinas ir kalcis.
Šio gaminio nenaudokite tuomet, kai nagai yra priauginti.
Pirmas 7 dienas nedidelį kremo kiekį įmasažuokite į apynagės odelę. Galite naudoti 1 - 3 kartus per dieną. Naudodamasi plokščia tūbelės dalimi atsargiai atstumk odeles. Tai darykite bent kartą per savaitę.

Kas yra antiperspirantas?
Antiperspirantas padeda kontroliuoti nemalonų kvapą ir drėgnumą, sumažindamas prakaito tėkmę iš pažastų ir neutralizuodamas kvapą. Antiperspirantai negali būti naudojami ant pažeistos odos.

Kas yra Bio6?
Technologija Bio 6 pagrįsta 3 odos stipriklių (eukalipto, čiobrelio ir lubino ekstraktų) ir 3 antioksidantų (vitaminų C, ir E bei avižų ekstrakto) poveikiu. Jie saugo odą nuo kenksmingų enzimų ir palaiko odos lipidų barjerą.
Drėkinamasis kompleksas "Bio-Sensing"
Šis kompleksas sudarytas iš itin veiksmingų drėkinamųjų medžiagų, tokių kaip sojos pupelių aliejus. Jis stimuliuoja keramidų sintezę ir stiprina natūralų apsauginį odos barjerą, neleidžiantį išgaruoti drėgmei.
Technologija Bio6 naudojama linijos SOLUTIONS dieniniame ir naktiniame stangrinamuosiuose drėkinamuosiuose kremuose.

Kas yra laisvieji radikalai?
Žmogaus organizmas naudoja deguonį, kad oksiduotų (sudegintų) riebalus, baltymus bei angliavandenius ir iš jų pagamintų energiją. Šio "deginimo" metu atsiranda žalingų deguonies darinių, vadinamųjų laisvųjų radikalų. Laisvieji radikalai, kurie gaminasi vykstant cheminėms organizmo reakcijoms, nekelia grėsmės organizmui, kol jų kiekis neviršija ribinio.
Žalingų laisvųjų radikalų susidarymą organizme skatina cheminės medžiagos, radiacija, oro užterštumas, tabako dūmai, per ilgas kaitinimasis saulėje, stresai ir kiti faktoriai.
Laisvieji radikalai pažeidžia ląsteles, sutrikdo medžiagų apykaitos procesus. Dėl to spartėja ląstelių senėjimas, atsiranda raukšlių, oda atrodo pavargusi.

Kas yra Hialurono rūgštis?
Hialurono rūgštis - tai baltymas. Manoma, kad ji padeda "užrakinti" drėgmę odoje.

Kas yra liposoma?
Liposomos - tai mikroskopinės rutuliuko formos dalelės, sudarytos iš giminingų odai riebalų (fosfolipidų), užpildytų intensyviai drėkinančiomis medžiagomis (vitaminais). Dėl savo mikroskopinio dydžio liposomos giliai įsiskverbia į epidermį, vienodai ir greitai pasiskirsto, kartu įnešdamos aktyvius biokomponentus.

Kaip galėčiau sužinoti, koks mano odos tipas?
Yra 4 pagrindiniai odos tipai :
" Sausa: plona, mažos poros, įsitempus, gali pleiskanoti
" Riebi: storesnė, blizgi, išsiplėtusios poros, gali būti spuoguota
" Mišri: "T" zona - kakta, nosis smakras - yra riebesni nei skruostai.
" Normali: mažos poros, riebalų ir drėgmės pusiausvyra, oda atrodo sveika. Dažniausia tokią odą turi kūdikiai ir vaikai iki brendimo laikotarpio.

Patarkite, kada galėčiau naudoti specialius kosmetikos gaminius (serumus, ampules)?
Įvairūs serumai bei ampulės yra papildomos intensyvesnės priemonės veido odos būklei gerinti. Jie per itin trumpą laiką atstato reikiamą drėgmės lygį, atgaivina ir sustiprina odą. Tai lyg kasdienėje mityboje vartojami maisto papildai, stiprinantys organizmą.
Nuprauskite odą ir įmasažuokite ją reikiamu gaminio kiekiu. Kai serumas susigers, galite tepti įprastą dieninį ar naktinį kremą.

Kodėl turėčiau naudoti atskirą paakiams skirtą kremą?
Paakių odos struktūra kitokia negu viso veido odos - ji beveik tris kartus plonesnė. Todėl veido odai skirtų kremų negalima naudoti paakių sričiai. Jeigu palygintumėme veido ir paakių odai skirtų kremų sudėtį, pamatytumėme, kad paakių sričiai skirti kremai yra daug lengvesnės konsistencijos, tačiau didesnės koncentracijos. Taip pat paakimas skirti kremai gali mažinti kai kuriuos specifinius trūkumus, tokius kaip pajuodę, patinę paakiai. Vienas naujausių ir įdomiausių yra linijos ANEW CLINICAL vokų želė ir paakių kremas. Du kremai vienoje pakuotėje.

Ar labai svarbu naudoti naktinį kremą?
Geriausias laikas odai atsinaujinti yra tada, kai jūs miegate. Maždaug nuo vidurnakčio iki 4 ryto, oda praranda daugiausiai drėgmės, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą naktinį kremą, kuris saugotų natūralius odoje vykstančius procesus.

Kaip pasiekti tolygų, nepriekaištingą įdegį naudojant savaiminio įdegio losjoną?
1. Labai svarbu tinkamai paruošti odą. Prieš procedūrą būtinai nušveiskite odos paviršių šveitikliu. Ypač atkreipkite dėmesį į kūno sritis, kuriose oda gali būti kietesnė, sausesnė (alkūnės, keliai). Po prausimosi labai svarbu pakankamai sudrėkinti kūną losjonu.
2. Kai oda nudžiūna, savaiminio įdegio losjoną tepkite ant švarios ir sausos odos. Jei oda nebus išdžiūvusi ar losjonas nebus įsigėręs, savaiminio įdegio priemonė gali pasiskirstyti netolygiai
3. Pasistenkite padengti odą kuo tolygiau. Mažiau tepkite kelius, alkūnes, krūtinę ir čiurnas. Tai zonos, kurių oda paprastai būna sausesnė, todėl šias vietas denkite ploniau.
4. Ištepusios kūną savaiminio įdegio losjonu, iš karto nesirenkite, ypač aptemptų rūbų. Palaukite apie valandą.
5. Procedūros metu galite mūvėti vienkartines pirštines, kad rankos neįgytų oranžinio atspalvio. Jeigu pirštinių nemūvėjote, pabaigę procedūrą, kruopščiai nusiplaukite rankas.

Kas yra SPF? Koks skirtumas tarp UVA ir UVB?
SPF - tai filtrai, rodantys apsaugos nuo saulės laipsnį ir neleidžiantys odai nudegti.
Reikiamą SPF paprasta apskaičiuoti. Ant apsauginių kremų pakuočių yra nurodytas SPF dydis (pavyzdžiui, SPF 20). 10 minučių yra laikas, kai būdami tiesioginiuose saulės spinduliuose, nenudegame odos. Šias 10 minučių padauginę iš SPF skaičiaus, sužinome, kiek laiko, patepę odą šiuo apsauginiu kremu, galime būti saulėje,
Pavyzdžiui, jeigu pasirinkome kremą su apsauga SPF 20 , tai apsauginio kremo filtrai bus veiksmingi 10x20=200 min. - tai sudaro maždaug apie 3 val. Tai reiškia, kad kuo žmogaus oda šviesesnė, tuo turi būti didesnis SPF arba dažniau reikia odą tepti apsauginiu kremu.
" UVA tipo spinduliai laikomi mažiausiai pavojingais sveikatai, jų gauname daugiausiai.
" C tipo spinduliai yra patys kenksmingiausi, tačiau pro ozono sluoksnį jų prasiskverbia mažiausiai.
" UVB tipo spinduliai - tai trumpieji saulės spinduliai, kurie nudegina odą, todėl ji parausta ir žmogus kenčia skausmą.