|     |    KONSULTANTAMS 


Aromatai


Kaip teisingai pasirinkti aromatą?
Pirmiausia išsirinkite tą aromatų grupę, kuri yra labiausiai Jums prie širdies. Iš pradžių pasirinktus aromatus bandykite užpurkšdami ant popierinės juostelės - specialios popierinės aromato testavimui skirtos juostelės, kurių galite rasti kvepalais prekiaujančiuose parduotuvių skyriuose.
Atradusios sau tinkamus vieną ar du aromatus, papurkškite jų ant riešo vidinės pusės. Tuomet palaukite 15 - 20 min. Jeigu pasirinktas aromatas jums vis dar patiks, galite drąsiai jį pirkti.

Kur galima purkšti aromatus?
Aromatas geriausiai išlieka tose kūno vietose, kur geriausiai išsilaiko šiluma ir lengvai apčiuopiamas pulsas. Kvepinkite ausų spenelius, alkūnių sulenkimus, vidines šlaunų puses, krūtinės sritį. Kad kvapas išliktų ilgiau, papurkškite kvepalų į orą ir įženkite į aromato debesį — jis apgaubs jus nuo galvos iki kojų. 

Kiek laiko aromatas turėtų laikytis ant odos?

Priklausomai nuo kvapiųjų aliejų kiekio aromatas gali išsilaikyti nuo 3 iki 6 valandų. Nereikia pamiršti, kad Jūsų kūno kvapas taip pat turi įtakos aromatui. Kad aromatas ilgiau išsilaikytų, rekomenduojame kvepalus ,,sluoksniuoti”, t.y. naudoti to paties aromato dušo želė ir kūno losjoną.

 

Ar tiesa, kad sausą odą reikia kvepinti dažniau?

Taip, tai tiesa. Sausa oda nesugeba išsaugoti aromato taip kaip riebi kūno oda, todėl sausą odą reiktų kvepinti dažniau.

 

Kaip greitai turėčiau sunaudoti kvepalus? Ar jie genda?

Pradėjus naudoti kvepalus, riektų naudoti tol, kol jie baigsis. Ilgai saugomi kvepalai, veikiami saulės šviesos ir temperatūros kaitos, gali pakeisti kvapą , spalvą bei savybes.

Tikrasis kvapas išsilaiko mažiausiai 3 metus, kol kvapieji aliejai pradeda po truputį garuoti. Kvepalų buteliuką būtina laikyti dėžutėje, tamsioje vietoje, kur nėra tiesioginių saulės spindulių ir didelių temperatūros svyravimų.

 

Ar gali tas pats aromatas kvepėti skirtingai skirtingu laiku?

Taip. Yra manoma, kad jums įprastas aromatas gali keistis dėl pakitusių odos savybių ar skleidžiamo kvapo. Pavyzdžiui laikantis dietos, neštumo ar menopauzės periodu.

 

Kodėl aš negaliu užuosti daugiau nei tris skirtingus aromatus?

Mūsų uoslė greitai pavargsta ir jau po 3-4 kartų mums sunku suvokti skirtingus kvapus. Dažniausiai manoma, kad jeigu degustuojate skirtingų tipų aromatus, bandyti galima 5-6 skirtingus aromatus, jei kvapai panašūs – 2-4.

 

Ar tiesa, kad skirtingi aromatai gali būti renkami pagal natūralią plaukų spalva?

Taip, tai tiesa. Šviesiaplaukių oda dažniausiai yra šviesi ir sausesnė, tokiai odai tinkamesni ilgai išliekantys, sodrūs gėlių aromatai. Brunetėms vertėtų rinktis dramatiškus, sodrių atspalvių, rytietiškus aromatus.

 

Kuo skiriasi tualetinis vanduo nuo tualetinio vandens po skutimosi?

Tualetinis vanduo po skutimosi naudojamas tik veido srityje. Jis savo sudėtyje turi mažiau aromatinių aliejų, tačiau gali turėti odą raminančių ir dezinfekuojančių medžiagų. Tualetinis vanduo yra labiau koncentruotas, jame daugiau aromatinių aliejų, juo kvepinamas kūnas.

 

Mano mėgstamiausio aromato kvapas pasikeitė nuo to laiko, kai pirmą kartą jį įsigijau prieš metus. Ar gali būti, kad pasikeitė jo sudėtinės dalys?

Kvepalų gamintojai vadovaujasi laibai griežtais kokybės kontrolės standartais, kad užtikrintų gaminio kokybę. Greičiausiai pasikeitė jūsų kūno odos cheminės savybės, kurios pakinta dietos metu ar vykstant hormoniniams pakitimams. Jeigu neesate patenkinta kažkada mėgtais kvepalais, rekomenduojame juos keisti.